הסיפור שלנו

משמעות המילה תֶּמַרִי בשפה האמהרית הינה תלמיד/סטודנט - אדם שלומד על מנת להעשיר את הידע שלו. לא בכדי אנו נקראים ככה!

תֶּמַרִי נוסדה בשנת 2020 מתוך מקום של צורך משמעותי עבור קהילת יוצאי אתיופיה בישראל - חוסר במשחקי התפתחות לילדים, כלי למידה המאפשרים רכישה של השפה האמהרית בצורה חווייתית ונעימה.

הרצון להנגיש את הנושא למעגל הקרוב והרחוק הוביל לפיתוח משחק הקלפים הראשוני מסוגו בישראל המאפשר לך חוויה משפחתית של השפה האמהרית אצלך בבית.

ידוע כי למשחקי קופסא משותפים יתרונות רבים. "יש בהם שמחה ונוצרת קרבה ללא מאמץ רב, פשוט דרך חוויה משותפת...הילדים רוכשים ידע, לומדים דרכי התמודדות למשל עם כללי משחק, עם תחרות והפסדים. הם מתרגלים מיומנויות פיזיות, שכליות, חברתיות, רוכשים בטחון וקירבה במשפחה. רק טוב יש במשחק משותף של הורים עם ילדיהם" (חלי ברק-שטיין, פסיכולוגית חינוכית מומחית).

השילוב בין היתרונות הנ"ל יחד עם החיבור לשפה האמהרית מעניק למשחק את ייחודיותו. 

תוך כדי תהליך פיתוח המשחק, היה חשוב לנו לשמור על עיצוב וגימור לקלפים המאפשר משחק גם לפעוטות. בנוסף, על כל קלף מוטבע תרגום באמהרית עם איות בעברית כך שגם סבא יכול לשחק עם הנכד ללא מגבלת שפה!

אנו רואים זאת כדבר אלמנטרי בתחום המאפשר לילדים ליצור ערוץ תקשורת נוסף עם הקהל הבוגר יותר. חיבור זה מאפשר חשיפה של הילדים אל השפה, התרבות והשורשים בצורה חווייתית ונעימה.

החזון שלנו הוא להרחיב את מגוון אפשרויות המשחק בשפה האמהרית ולהנגיש אותם לכל בית-ישראל.
בשבילנו תֶּמַרִי הוא הרבה יותר ממשחק, אלא מקום לתרום חזרה לקהילה שלנו בהעשרה ופיתוח התרבות וחיזוק השפה כחלק מחיי היום יום של כל בית-ישראל.

 

 

 

חשוב לנו לשמוע חוויות, רעיונות, הערות והארות על מנת שנוכל יחד לצמוח מעלה.