להיות חלק מתֶּמַרִי

אם גם אתם רוצים להכיר ולהעמיק את הידע שלכם במורשת בית ישראל ועל הדרך גם להנות ולספוג תרבות, הגעתם למקום הנכון! כאן בתֶּמַרִי בחרנו לשלב בין האפשרות להכיר, ללמוד ולהיחשף אל התרבות האתיופית עם טוויסט.

הפריטים אצלנו הם פרי עמלם של אמנים, יוצרים ובעלי עסקים חבשה. תוכלו למצוא פריטי אומנות, ביגוד, משחק ועוד המספרים סיפור, מלמדים על כאב, שמחה ואושר - כל זאת במטרה לשמר את המורשת הענפה של בית ישראל! זו גם הסיבה שבחרנו בשם שלנו תֶּמַרִי שפירושה בשפה האמהרית היא תלמיד/סטודנט, ובשביל זה בדיוק אנחנו כאן.

איך הכול התחיל?

אם נחזור קצת אחורה, נעים להכיר אנו מזל יצחק אייטגב ותמר דסה חברות בנפש ושותפות לחלום שנקרא תֶּמַרִי שנוסדה בשנת 2020. תֶּמַרִי  קמה מתוך מקום של צורך משמעותי עבור קהילת יוצאי אתיופיה בישראל - חוסר במשחקי התפתחות לילדים, כלי למידה חווייתיים המאפשרים רכישה של השפה והכרה של התרבות והמסורת האתיופית ממנה באנו בצורה חווייתית ונעימה.

אז מה עושים כשאין?

הרצון להנגיש את הנושא למעגל הקרוב והרחוק הוביל לפיתוח משחק הקלפים הראשוני מסוגו בשפה האמהרית בישראל כדי לאפשר לכם חוויה משפחתית אצלכם בבית. מעבר לכך היה חשוב לנו לרכז תחת תֶּמַרִי אפשרויות צריכה נוספות של כלים להכרת התרבות הבית ישראלית כגון: פרטי אומנות, פריטי לבוש ועוד ולכן בחרנו לשתף פעולה עם בעלי עסקים חבשה כך שתוכלו למצוא מגוון פריטים אצלנו.

מעגל תֶּמַרִי מתרחב...

ההבנה שיש צורך בכלים חווייתיים נוספים הביאה ליצירת שיתוף פעולה עם בעלי עסקים נוספים בקהילה שלנו ולאפשר ריכוז של מוצרים נוספים תחת תֶּמַרִי ולכם נשאר רק לבחור למה אתם מתחברים.  

מה הלאה?

יש לנו תרבות עשירה, יפה ומגוונת וחשוב לנו לשים אותה בפרונט בצורה נגישה לכולם. זו גם הסיבה שבחרנו להרחיב את המוצרים שלנו לא רק לתחום המשחקים אלא לתחומים נוספים אותם תגלו בהמשך. משחק הקלפים שפיתחנו בהחלט היה מתאבן שפתח לנו את התיאבון לעוד.

אנו מזמינות כל אחד ואחת להיות חלק מהחזון של תֶּמַרִי. 

עקבו אחרינו בפייסבוק ובאינסטגרם לעדכונים שוטפים או צרו קשר: info@temariculture.com.