טיפים לעידוד המשחק בגיל הרך

פורסם ע"י Temari Amharic בתאריך

תפקיד ההורים בעידוד משחק אצל הפעוט חשוב על מנת לתמוך בתהליך הטבעי של התפתחותו. הנה כמה טיפים קלים ליישום שתוכלו להיעזר בהם: 

 צפו בילד בעת משחק 

נסו לזהות את תחומי העניין שלו, מה מושך אותו. הדבר יתן לכם נקודת מבט טובה אל עולמו הפנימי והבנה של תחומי העניין שלו על מנת לבחור משחקים מתאימים עבורו. 

שחקו יחד על ילדכם

פנו זמן למשחק משותף עם ילדכם. מעבר לדוגמה האישית שאתם מציגים עבורם בהנאה הקיימת במשחק המשותף, הדבר בהחלט יכול לסייע לחיזוק הקשר הרגשי ביניכם. את המשחק המשותף ניתן לשלב תוך כדי ביצוע המטלות היומיות כמו משחק אטבים בעת תליית כביסה, משחקי פיראטים בזמן אמבטייה, יצירת בועות תוך כדי שטיפת כלים ועוד. 

הכילו את רגשותיו של ילדכם בזמן משחק

תוך כדי משחק הילד יכול לחוות קשת רגשות החל משמחה והנאה ועד לכדי כעס או עצבות מסיבה כזו או אחרת (ריב עם אח תוך כדי משחק, קושי במשחק). חשוב מאוד לא לשפוט ולהכיל את רגשותיו של הפעוט. נצלו הזדמנות זו לשקף לילד את רגשותיו, להכווין אותו למשחק נעים ולפתירת קונפליקטים. 

התעניינו בתחומי המשחק של ילדכם בגן

זה לא סוד שהילדים מבלים את רובם זמנם במסגרות החינוכיות (גן/מעון/בית ספר). התעניינו מעת לעת מול הגננת מה תחומי העניין של ילדכם במסגרת, מה העדפות למשחקים בגן, צורת ההתנהלות במשחק עם עצמו ומול ילדים אחרים. הדבר יכול לסייע בהבנה עמוקה יותר של דרכי המשחק של ילדכם. 


שתף את הפוסטהפוסט הבא →